Zakres działań medycyny estetycznej


Dziedzinę medycyny estetycznej często utożsamia się wyłącznie z powiększaniem ust. A nie jest to przecież jedyny zakres wchodzący w zakres jej usług. Medycyna estetyczna oferuje znacznie więcej, bo nie tylko zmienia czy modyfikuje fragmenty skóry, ale przy okazji może też zapoczątkować jej samodzielną regenerację. Niektóre zabiegi wykazują się także działaniem profilaktycznym. Potrafią zapobiegać m.in. starzeniu się skóry, dzięki czemu człowiek pozostaje piękny i młody na dłużej.

Jedną z oddzielnych gałęzi medycyny estetycznej są zabiegi, w których wykorzystuje się działanie toksyny botulinowej, potocznie nazywanej botoksem. Wstrzyknięta bezpośrednio pod skórę ma za zadanie wypełnić występujące w niej braki oraz ją wygładzić. W ten sposób przeprowadza się m.in. powiększanie ust. Botoks równie często stosuje się jednak bezpośrednio na twarzy i innych fragmentach ciała.

Często też zabiegi medycyny estetycznej są jedynym ratunkiem dla osób, które w okresie młodości zmagały się z poważnym trądzikiem. Krostki i wypryski pozostawiają po sobie ślady w postaci licznych blizn i przebarwień. Zabiegi medycyny estetycznej doskonale sobie z nimi radzą i sprawiają, że skóra na nowo staje się idealnie gładka.