Na czym polega mezoterapia mikroigłowa Poznań?


Technologie wykorzystywane w branży kosmetycznej rozwijają się dynamicznie. Co roku pojawiają się nowe zabiegi kosmetyczne, które szybko zyskują popularność, dzięki efektom, jakie dają. Jednym z najpopularniejszych w ciągu ostatnich lat jest mezoterapia mikroigłowa Poznań. Zabieg pokochały miliony kobiet, dzięki rewelacyjnym efektom, jakie daje.

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa Poznań?

Zabieg mezoterapii mikroigłowej, inaczej nazywany mikrodermabrazją mikroigłową (tudzież cienkoigłową), polega na wykonaniu mikronakłuć w skórze, dzięki którym składniki odżywcze mogą łatwiej przedostać się do wnętrza komórek. Do wykonania nakłuć wykorzystuje się specjalne urządzenia – rolleru z mikroigiełkami lub dermapenu. Igiełki wykonane są ze sterylnych materiałów, najczęściej ze stali chirurgicznej lub tytanu. Pozwala to na wielokrotne wykorzystanie urządzeń z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, ponieważ można sterylizować urządzenia po wykonaniu zabiegu.
Po wykonaniu nakłuć na twarz nakłada się specjalny preparat, który zawiera substancje odżywcze. Większość nałożonego preparatu wchłania się w ciągu 20 minut, a następnie nakłada się maskę łagodzącą.
Wykonaniu pojedyncze zabiegu trwa od 40 do 70 minut. Mezoterapia mikroigłowa Poznań wykonywana jest zwykle w formie kuracji, która zawiera maksymalnie 5 zabiegów. Kolejne zabiegi przeprowadza się co 2-4 tygodnie.

Jakie są efekty mikrodermabrazji mikroigłowej?
Mezoterapia mikroigłowa Poznań daje długotrwałe efekty. Dzięki zabiegowi skóra jest jędrna, elastyczna i głęboko odżywiona. Jest to jeden z elementów profilaktyki przeciwstarzeniowej. Zabieg zwiększa syntezę kolagenu oraz elastyny, które spłycają zmarszczki oraz zapobiegają powstawaniu nowych. Ponadto zwiększa krążenie podskórne oraz napięcie skóry, dzięki czemu twarz jest optycznie zliftingowana. Dodatkowych zalet mikrodermabrazji należy zmniejszanie porów, regulacja wydzielania sebum, zmniejszanie widoczności blizn oraz redukcja przebarwień i rumienia. Również może redukować cellulit.

Więcej na: izabelacytrowska.pl