Ceny sprzątania mieszkań obowiązujące w 2022 roku


Wszystko teraz drożeje. Usługi, które niegdyś uchodziły za stosunkowo tanie, w tym momencie są dostępne wyłącznie dla osób bogatszych, a z kolei te, które już w dawnych latach miały średnie ceny, potrafią być teraz przerażająco drogie. A jak to wygląda ze sprzątaniem? Ile trzeba zapłacić za sprzątanie mieszkań Oborniki w 2022 roku? Nie ma oczywiście jednej odgórnie ustalonej ceny dla tej usługi, jednakże można ją uśrednić na podstawie cenników prezentowanych przez różne firmy sprzątające, działające głównie w tych większych bądź średnich miastach.

Na cenę sprzątania zawsze największy wpływ będą mieć dwa czynniki – typ podpisanej umowy i wynikający z niego rodzaj współpracy, ale też i renoma samej firmy sprzątającej. Współpraca może przyjąć formę zatrudnienia jednorazowego lub stałego. Sprzątanie wypada nieco taniej w przypadku gdy firma zajmuje się nim w danym miejscu regularnie, czyli gdy podpisuje się z nią umowę długoterminową, zakładającą na przykład, że do czyszczenia mieszkania będzie dochodzić trzy razy w miesiącu. Z kolei jednorazowo wykorzystywane usługi zawsze są najdroższe.

W branży sprzątającej częstą praktyką jest płacenie za godzinę. Przeciętna sprzątaczka otrzymuje więc średnio od trzydziestu do maksymalnie sześćdziesięciu złotych za godzinę sprzątania. To dwadzieścia złotych to takie minimum za sprzątanie mieszkań Oborniki, albowiem najniższa krajowa stawka wynosie teraz niewiele mniej, bo dokładnie osiemnaście złotych i trzydzieści groszy. Warto też zwrócić uwagę na to, jak różnią się stawki w zależności od metrażu sprzątanego mieszkania. Wydatek dwustu złotych pozwoli zwykle na uporządkowanie powierzchni czterdziestu metrów kwadratowych, więc jeśli lokal jest dwa razy większe, to sprzątanie może okazać się dwukrotnie droższe.

Ostateczny czynnik decydujący o końcowej cenie usługi to natomiast renoma firmy sprzątającej. Jak można się domyślać, im bardziej popularna jest ta firma, tym więcej trzeba będzie jej zapłacić. Z tego względu czasami naprawdę warto dać szanse firmom mniej doświadczonym.

Wszystko o sprzątaniu: ppax.pl